Освітнє життя у Маліївцях має чи не найдовшу історію з-поміж усіх шкіл громади.Як свідчать історичні джерела, освітнє життя в Маліївцях розпочалося ще на початку XVIII ст. тоді, коли малієвецькі землі перейшли до рук подільського земського судді Вавраженця Пепловського, який вирішив відновити зруйнований у середині XVII ст. монастир. Монастир був готовий до 1708 року й офіційно почав діяти з 25 жовтня 1708 року, як уніатський ордену василіанів, а настоятелем, з дозволу кам’янецького єпископа, призначено Антонія Янишкевича. При малієвецькому василіанському монастирі була відкрита «латинская школа, где обучали немецкому языку» та «конвикт для обучения дворянских детей».У 2008 році школа святкувала 300 років.
Освіта Малієвець на рубежі ХVIIІ- початку ХХ ст.
За історичними джерелами освітнє життя в Маліївцях розпочалося ще на початку XVIII ст., тоді, коли малієвецькі землі перейшли до рук подільського земського судді Вавраженця Пепловського, який вирішив відновити, зруйнований у середині ХVII ст., монастир. Монастир був готовий до 1708 року. Офіційно він почав функціонувати з 25 жовтня 1708 року, як унітський ордену базиліан, а настоятелем, з дозволу кам’янецького єпископа, призначено Антонія Янишкевича. При малієвєцькому василіанському монастирі була відкрита «латинская школа, где обучали немецкому языку» та «конвикт для обучеия дворянских детей». Уніатський василіанський чернечий орден був облаштований за зразком католицьких чернечих орденів у яких існували чернечі школи , де здобувало освіту чернече та світське духовенство, Малієвецька школа була покликана «навчати і виховувати у польському дусі». На утримання і покращення становища школи збиралися пожертви з дворян.
Найбільшого піднесення духовне і освітнє життя зазнало на час перебування ігуменом монастиря з 1735 по 1746 рр. Гавриїла Кунича.